تلفن : 02188841825

کیوآر پنل

20 مرداد-1400

دلایل اهمیت کد های کیو آر چیست؟

این روز ها کم تر کسی پیدا می‌شود که تلفن همراهش از انواع قدیمی باشد و تقریبا همه از تلفن های همراه هوشمند استفاده می‌کنند. در واقع، داشتن یک تلفن همراه هوشمند تبدیل به یک نیاز در جامعه امروز شده است. حتی کسانی که به استفاده از تلفن های قدیمی پایبند هستند هم برای رفع نیاز یک گوشی هوشمند دارند که از آن در مواقع ضروری استفاده نمایند. استفاده کردن از کد های کیو آر به هر کسی امکان این را می‌دهد که بدون فوت وقت و به سرعت به تمام اطلاعاتی که نیاز دارد درباره یک محصول، یک شرکت، یک تبلیغ و … بداند دسترسی پیدا کند.

همان طور که می‌دانید بارکدهای قدیمی تری که روی محصولات بودند، شکلی مستطیلی داشتند و از خطوطی عمودی باریک و پهن و عددها پر می‌شدند.

اما کیو آر کد ها اطلاعات بیش تری به مخاطب انتقال داده و فقط برای رایانه ها قابل درک هستند. در واقع کیو آر کد ها نیز عملکردی مانند بارکد دارند ولی نسبت به آن ها بسیار پیشرفته تر هستند و می‌توانند اطلاعات و دیتای بیش تری را نیز در خود ذخیره کرده و به مخاطب انتقال دهند.

استفاده از کیو آر کد سریع تر است و همین موضوعات باعث جایگزینی QR Code به جای بارکد شده است. نام دیگر کد QR، در واقع نام فارسی آن رمزینه فارسی می‌باشد.

وقتی درباره امکان ذخیره اطلاعات بیش تر در کیو آر کد نسبت به بارکد صحبت می‌کنیم منظور این است که بارکد توان ذخیره کردن ۳۰ کارکتر و QR Code قابلیت ذخیره کردن ۷۰۸۹ کارکتر را دارا می‌باشند.

تگ ها : # بارکد # کیوآر

2 نظر

مبینا

مقاله خوبی بود خیلی مفید و کاربردی

متین

ممنون از مطالب مفیدی که برامون به اشتراک گذاشتین

ارسال نظر

مشتریان ما

تنها با یک کلیک به راحتی منوی دیجیتال خود را بسازید!